Prečo kanadské produkty?

Prečo si kúpiť Kanadské krbové kachle alebo vložku na drevo?

Mnoho domácností stále vykuruje svoje domovy lokálne. A práve tu je problém so spaľovaním uhlia, ktoré produkuje mnoho škodlivín. Prečítajte si prečo prejsť na ekologické spaľovanie dreva v kanadských krbových kachliach.

Riešenie je v kúrení drevom - obnoviteľnou surovinou. Účinnosť bežných krbových kachlí a vložiek sa pohybuje okolo 40-60%. Vo vyspelých krajinách sa už niekoľko rokov nesmú predávať kachle, ktoré majú účinnosť nižšiu, ako 70% a ktoré nie sú označené ďalšími certifikátmi, ktoré hovoria o kvalite spaľovania a vyprodukovaných emisiách.

Jedinečná technológia sekundárneho spaľovania v kanadských krbových kachliach a vložkách je ojedinelá svojím systémom. Externý prívod vzduchu napojený priamo do ohniska je predhrievaný v dutej konštrukcii až na teplotu 500 ° C. Potom je vháňaný do spaľovacej komory, kde dochádza ku dvojstupňovému spaľovaniu. Táto technológia patrí k tým najekologickejším vôbec.

Vyššie uvedený spôsob spaľovania sa nazýva pyrolýza. Za vysokých teplôt sa totiž spaľuje väčšina nečistôt obsiahnutých v dyme a emisie dosahujú len 5% povolenej normy. Vďaka tejto technológii je potom spotreba dreva v kanadských krbových kachliach oproti bežným kachliam nižšia o 20-30%. Pri vysokých teplotách vzniká aj minimum zbytkového popola.

Hlavnou výhodou pre vás, ako pre zákazníka, je u týchto krbových kachlí rovnováha medzi vzhľadom, kvalitou, výkonom a cenou. U krbových kachlí a vložiek Pacific Energy a Regency je navyše kombináciami vzhľadových prvkov možné získať až stovku rôznych vzhľadových a výkonnostných modelov krbových kachlí, takže uspokojí aj tie najrozmanitejšie želania zákazníka s ohľadom na potrebu vykurovaného priestoru aj estetické začlenenie krbových kachlí do prostredia bytu či domu.


Krb alebo krbová vložka?

Pohľad do plameňov umocňuje pocit tepla. Do plameňov sálajúceho krbu sa vydržíte pozerať a nikdy vás neomrzí. Medzi takzvané pohľadové ohrievače radíme krby, krbové kachle, liatinové a kachľové pece. Najmä krby navodzujú útulnú atmosféru domova. Krb navyše môžete veľmi efektívne využiť ako zdroj vykurovacieho systému a v neposlednom rade tak ušetriť slušné peniaze.

Každý krb môže vydávať tri druhy tepla - sálaním, prúdením a vedením. Pre otvorené krby, teda krby s otvoreným ohniskom, je zo všetkých troch spôsobov šírenia tepla najvýznamnejšie sálavé teplo. To ale nie je optimálne pre vykurovanie vzhľadom k výraznej zmene teploty s rastúcou vzdialenosťou od zdroja. Inými slovami - u krbu je teplo, vo vzdialenejších miestach je zima. Účinnosť spaľovania v otvorenom krbe je navyše pomerne nízka, pohybuje sa len medzi 15 až 20%. A to iba v prípade, že ho stavali odborníci.

Účinnosť spaľovania až na 80% sa dá výrazne zvýšiť zabudovaním uzavretej krbovej vložky. V kvalitnej krbovej vložke sa spaľuje drevo v primárnom okruhu, prehorelé zvyšky sa potom ešte spaľujú znova technológiou sekundárneho spaľovania. Krbová vložka je konštruovaná tak, že jej druhý plášť funguje ako výmenník. Z neho sa odvádza horúci vzduch ďalej do teplovzdušných rozvodov. Horúci vzduch môže buď cirkulovať prirodzeným spôsobom, alebo môže byť rozháňaný do celého domu ventilátorom.

Vykurovanie pomocou teplovzdušných rozvodov s ventilátorom je pochopiteľne rýchlejší a tepelné straty sú oveľa menšie. Teplovzdušným systémom s ventilátorom je možné z jedného zdroja vykúriť i 500 m3, pričom rozvody potrubia môžu dosiahnuť dĺžku až desať metrov.


Technológia predĺženého horenia

Novinka - Patentovaná technológia predĺženého horenia EBT (Extended Burn Technology) je dostupná exkluzívne len u modelovej rady krbových kachlí Summit. Táto technológia riadi potrebný prívod vzduchu do ohniska a udržuje krbové kachle v optimálnej teplote nutné k dlhému horeniu. S EBT technológiou môže táto rada krbových kachlí Summit udržať teplotu vášho domova po celú noc a vydrží horieť tak dlho, že vás ráno po otvorení prívodu vzduchu privíta jasný sálavý plameň.


Možnosti teplovzdušných rozvodov:

Teplovzdušné rozvody z krbových kachlí alebo vložiek je možné realizovať pomocou hliníkových flexi rúrok tzv. SEMIVAC a popr. krbových ventilátorov. Tie pracujú na princípe odsávania teplého vzduchu z medziplášťa krbu a jeho následnom rozvode do ostatných miestností. Ak chcete rozvádzať vzduch samotiažou (bez pomoci ventilátora), môže byť potrubie maximálne 5 m dlhé, a to za predpokladu vedenia vždy smerom nahor. V prípade, že použijete ventilátor, ktorý umiestnite vo vzdialenosti maximálne 1 m od krbových kachlí alebo od krbovej vložky, môže byť rozvod dlhý až 30 m. Záleží však na type a výkone ventilátora.

Nákupný košík
spôsob doručenia
Toptrans
Newsletter